Yardımcı Süt Ürünleri


Tarihçe

Cumhuriyetin ilk yıllarında, ülke kalkınma ve sanayileşme sürecine girmiş, bugünkü ekonomimizin temellerini oluşturacak bir mücadele içindedir.

Ticaretin daha çok Musevi ve Ermeni vatandaşlarımızın elinde olduğu yıllarda Mustafa Kemal ATATÜRK her bölgenin gelişmesi ve kalkınması adına, bölgede ticaret yapabilecek kişileri teşvik etmiş, YARDIMCI markası da bu teşvikler sayesinde Cafer YARDIMCI tarafından kurulmuştur. Yaşar YARDIMCI’nın devraldığı firma zorlu bir gelişme sürecinin ardından bayrağı Mustafa YARDIMCI’ya teslim etmiş bugünkü kurumsal yapısına kavuşmuştur. Mustafa YARDIMCI’nın oğulları Doruk YARDIMCI ve Demir YARDIMCI ile ivme kazanan şirket, kendini güncelleyerek alanında teknolojiyle birlikte gelenekten kopmadan üretimine devam etmektedir.

Kurumsallaşmanın olduğu kadar sosyal duyarlılığın da önem kazandığı günümüzde, Yardımcı Ailesi geçmişinden aldığı sosyal bilinci bugüne taşımış, geçmiş yıllarda da Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Kırkpınar Ağalığı yapmış ( Yaşar YARDIMCI 1954-1955 ) bölgesine yararlı olabilmek adına çeşitli sosyal projelerde yer almıştır.

Ülkenin geleceğinin tarımdan geçtiğini savunan Mustafa YARDIMCI, geliştirdiği projelerle ecdadından aldığı ahlak ve görgüyü devam ettirmektedir.

Şirket yaptığı AR-GE yatırımlarının yanı sıra, 2010 yılında bölgede modern bir tesisin yapımı için ilk adımları atmıştır. Peynirciliğin yanı sıra yağ üretimini bünyesine katmış, tarımın her alanında proje geliştirmeye devam etmektedir. Edirne Peyniri’ni %100 doğal yöntemlerle yapmaya devam ederek sektördeki iddiasını sürdürmektedir.